W rytmie godzin – zakonne sposoby na zarządzanie czasem

Na temat zarządzania czasem odbyło się już tysiące szkoleń i warsztatów, napisano wiele ciekawych publikacji, a nawet otwierane są odpowiednie kierunki studiów. Ciągle jednak czasu każdemu brakuje, ulatuje on między palcami lub bezpowrotnie się marnuje. Warto zatem przy tym temacie zwrócić się do tych, którzy zarządzanie czasem mają opanowane do perfekcji.

Wdzięcznośc dla KŻR i asysty procesyjnej

Przypadające 7 października liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej było okazją do niedzielnego spotkania wszystkich KŻR naszej parafii. Zarazem była to pierwsza niedziela miesiąca (adoracyjna) połączona z ostatnią procesją z udziałem naszej asysty procesyjnej.

Odmawiajcie codziennie różaniec

W każdym z sześciu objawień fatimskich powtarza się prośba Maryi o modlitwę różańcową. Dzięki objawieniom w Fatimie po każdej dziesiątce odmawiamy modlitwę „O mój Jezu”, z prośbą o zbawienie dusz najbardziej zagrożonych.

Jak odnaleźć sens swojego życia?

Każdy z nas mniej lub bardziej świadomie poszukuje sensu w swoim życiu. Istotne jest to, w jaki sposób go rozumiemy. Im bardziej określimy czym jest dla nas wspomniany sens, tym łatwiejszy do osiągnięcia będzie cel naszych poszukiwań.

Rzuć się ku Niemu!

Bywa tak, że człowiek zna jakiś tekst i on nigdy nie robił na nim wrażenia, a nagle ma uczucie, jakby widział go po raz pierwszy. Zupełnie jakby znalazł się w bijącym z niego strumieniu światła. To właśnie zdarzyło się Augustynowi.

Pocałunki dla Maryi

„Zdrowaś Maryjo” i „Pod Twoją obronę” to najbardziej znane modlitwy maryjne. Czy znamy ich historię i rozumiemy słowa?

Gdy Polska stanie pod Krzyżem

Znakiem zwycięstwa jest Chrystusowy Krzyż! To u jego stóp trzeba uklęknąć i gorąco się modlić. Także o to, by w trudnych chwilach nie zabrakło nam sił do mężnego wyznawania wiary.

Jak wytrwać godzinę na adoracji? Praktyczne wskazówki

Przebywanie w obliczu Eucharystii to audiencja u Króla Niebios. Dlaczego mielibyśmy z niej nie skorzystać? Wszak Chrystus zapytał uczniów w ogrodzie Getsemani: „Czyż nie możecie wytrwać ze mną jednej godziny na modlitwie?”.