Jak się (nie) spowiadać? Porady jezuity

Czasem łatwiej jest wyjaśnić jakieś zjawisko, mówiąc, czym ono nie jest. Jezuita ks. Robert Wawer tłumaczy na stronie internetowej warszawskiego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, czym NIE jest spowiedź.

Dekret Biskupa Płockiego w sprawie udzielania chrztu dzieciom, których rodzice, nie mając przeszkód małżeńskich, trwają w związku niekanonicznym

W trosce o jednolitą praktykę duszpasterską w przypadkach prośby o udzielenie chrztu dziecku rodziców niezwiązanych przeszkodami małżeńskimi, którzy trwają w związku niekanonicznym, mając na uwadze przepis kan. 868 §1, n. 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz p. 2 Instrukcji duszpasterskiej Episkopatu o udzielaniu sakramentu chrztu świętego dzieciom z 1975 r., zarządzam, co następuje, ad experimentum, na okres jednego roku do dn. 10 lutego 2021 r.:

więcej

Liturgia Godzin dla opornych

Liturgia Godzin, Boże oficjum, modlitwa dnia dzisiejszego: wszystkie te określenia odnoszą się do tej codziennej modlitwy zatwierdzonej przez Kościół, który wyznacza rytm upływających dni i lat, uświęca czas i przeobraża go w Chrystusa. Zastanówmy się kiedy i jak modlić się Liturgią Godzin?

Czy wiesz, jaką duszą jesteś?

O rodzajach dusz. Nie każdy człowiek jest taki sam. To niby oczywiste, jednak w życiu duchowym mało kto bierze to pod uwagę. Ponieważ każdy z nas jest inny – nie wszystko służy wszystkim. Co więcej, zmienia się to również z biegiem lat i z doświadczeniem życiowym.

Wilki i gromnica

Liturgiczna tradycja Kościoła splata się z pobożnością ludową w sposób nieraz zaskakujący. Co święto Ofiarowania Pańskiego ma wspólnego z wygłodniałymi wilkami?

5 kluczy do sukcesu wychowawczego według św. Jana Bosko

31 stycznia wspominamy św. Jana Bosko, nazywanego również Don Bosco. Wychowawca, który nie miał sobie równych, włoski ksiądz, założyciel zgromadzenia salezjanów zaczął stosować pedagogię, która nic nie straciła na aktualności.