List do człowieka, który oddał siebie nałogowi (deon.pl)

Piszę do ciebie o alkoholu, żeby nie było żadnych niedopowiedzeń. O tym, jak zaczęło się zwyczajnie od okazji, od spotkań, od "nic się nie stanie". O tym, jak powoli przestało chodzić o smak, a zaczęło chodzić o stan, w którym na chwilę wszystko cichnie. O tej jednej rzeczy, która miała być dodatkiem do życia, a stała się czymś, wokół czego to życie zaczęło się układać. Bo to już dawno nie jest tylko picie. To jest coś, co zaczęło mieć wpływ na twoje decyzje, na twój rytm dnia, na to, jak funkcjonujesz i kim jesteś, kiedy nikt nie patrzy.

Radośnie śpiewamy – Hosanna Synowi Dawidowemu

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej, i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Na dzisiejszą Mszę św. przyszliśmy z palmami, które kapłan pobłogosławił i poświęcił na początku liturgii.

więcej

Według św. Faustyny to najbardziej podoba się Jezusowi (pl.aleteia.org)

„Kto chce się nauczyć prawdziwej pokory, niech rozważa Mękę Jezusa”. Jakże istotne jest, by w centrum naszej modlitwy znajdował się krzyż. Św. Leon Wielki zapewnia nas, że „przez krzyż wierni otrzymują siłę zrodzoną ze słabości, chwałę z hańby i życie ze śmierci”.

Wielki Post - pora na spowiedź!

„Przynajmniej raz w roku spowiadać się” – przypomina nam jedno z przykazań kościelnych. Zasadniczo nie kwestionuje się potrzeby spowiedzi, czyli, jak precyzuje to Katechizm Kościoła Katolickiego – „poddania się miłosiernemu osądowi Boga” (n. 1470). W praktyce jednak różnie z tym bywa.

Rekolekcje parafialne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa

Poprzez tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy, ks. Łukasz Dumiński SDB - z Czerwińska - nasz duchowy przewodnik, pragnie poprowadzić nas do Najświętszego Serca Pana Jezusa, byśmy  zanurzyli się w Nim i odkryli bogactwo Jego Miłości.

więcej

Jan Paweł II odpowiada: Po co jałmużna? (niedziela.pl)

„Niech nigdy polskie serca nie cierpią na znieczulicę. Niech zawsze będą wrażliwe na potrzeby człowieka, a w tym człowieku na spotkanie z Chrystusem” – mówił św. Jan Paweł II w marcu 1979 r. podczas pierwszego Wielkiego Postu swego pontyfikatu. Oto nieudostępniane dotąd nagranie tych słów, które zachowało się w archiwach Watykanu.