Wdzięcznośc dla KŻR i asysty procesyjnej

Przypadające 7 października liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej było okazją do niedzielnego spotkania wszystkich KŻR naszej parafii. Zarazem była to pierwsza niedziela miesiąca (adoracyjna) połączona z ostatnią procesją z udziałem naszej asysty procesyjnej.

Pielgrzymka do relikwii Krzyża Świętego

W środę grupa pielgrzymów naszej parafii udała się do Sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego, najstarszego polskiego sanktuarium, a zarazem duchowej stolicy regionu świętokrzyskiego.

Boże Ciało - Pan jest wśród nas

Tegoroczne Boże Ciało odbywało się przy pięknej słonecznej pogodzie.Uroczystość ta kieruje nasze myśli do tajemnicy Wielkiego Czwartku – tajemnicy, ustanowienia Eucharystii, która w naszej wierze jest autentycznym dowodem na obecność żywego Boga.

Przed koronowanym obrazem Pani Smardzewskiej

W dzisiejszą słoneczną sobotę, grupa pielgrzymów rowerowych z naszej parafii oraz gości, udała się do Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej, której obraz 15 sierpnia br. został ukoronowany koronami pobłogosławionymi przez Papieża Franciszka 23 maja 2019 r.

50 lat Szkoły Podstawowej w Nacpolsku

W piątek 31 maja br. w święto nawiedzenia NMP, w naszej świątyni parafialnej zgromadziła się społeczność Szkoły Podstawowej w Nacpolsku, wraz z zaproszonymi gośćmi, by dziękować za 50 lat jej istnienia.

Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świetego

Wczoraj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV naszej parafii przeżywały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Była to okazja dla wszystkich zgromadzonych do przypomnienia sobie zobowiązań wynikających z przyjęcia tego sakramentu.

Przy św. Zygmuncie "nasiąkamy" Bogiem

Przy chłodnej, ale słonecznej pogodzie nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystości odpustowe ku czci św. Zygmunta, patrona kościoła. Przewodniczył im ks. kan. dr Dariusz Rogowski Notariusz Kurii Diecezjalnej Płockiej i Diecezjalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Niedziela Palmowa - wkraczamy w Wielki Tydzień

Przy pięknej pogodzie przeżywaliśmy dzisiaj Niedzielę Palmową, ubogaconą procesją wokół kościoła podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30. Dzień ten jest początkiem Wielkiego Tygodnia i zapowiedzią zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wielkopostny czas przemiany serc

Przy pięknej pogodzie od piątku do niedzieli przeżywaliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Naszym przewodnikiem duchowym był ks. kan. dr Jarosław Kamiński - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej i wykładowca w WSD w Płocku.

Kolędowanie najmłodszych parafian

Kolędy i pastorałki co roku rozbrzmiewają przy świątecznym stole. Jest to jedna z najpiękniejszych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wybrzmiały one również dzisiaj przed Mszą św. o godz. 9.00 w wykonaniu chętnych przedszkolaków i dzieci z klas I.  Był to nasz "parafialny festiwal kolęd i pastorłek".

Podążając za gwiazdą Beltlejemską

Dziś Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. To jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich – już w trzecim wieku znane było na Wschodzie. Na Mszy św. o godz. 9.00 w świętowanie włączyły się dzieci przedstawiając w krótkiej inscenizacji przybycie Trzech Króli do Bożej Dzieciny. Liturgia rozpoczęła się procesją do żłóbka wraz z udziałem dzieci, wniesieniem figur symbolizujących Mędrców ze Wschodu oraz modlitwami do narodzonego Zbawiciela.