XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – r. B

12 września 2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności.

2. Dzisiaj dziękujemy szczególnie podczas Mszy św. za dar, odbywającej się w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej, beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech nowi Błogosławieni pomagają i uczą nas przeżywać codzienne życie, nieraz trudne doświadczenia, z wiarą i ufnością złożoną w Bogu.

3. Wyjątkowo dzisiaj, zamiast dnia jutrzejszego, na godz. 19.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie.

4. Na parkingu przykościelnym w naszej parafii z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego uruchomiony zostały dzisiaj mobilny punkty szczepień w godz. od 8.00 do 15.00. Wraz ze wzrostem zakażeń bardzo zachęcam niezaszczepionych jeszcze Parafian i innych chętnych do skorzystania z tej oferty. Im większy poziom wyszczepialności osiągniemy, tym mniejsza będzie skala potencjalnej kolejnej fali zachorowań.

5. W Budapeszcie z udziałem papieża Franciszka zakończy się dzisiaj 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, którego hasłem są słowa: „Wszystkie moje źródła są w Tobie” (Ps 87,7). Nieustannie odkrywajmy źródło łaski płynącej z każdej Mszy św. i z radością chciejmy w niej uczestniczyć, zwłaszcza w niedzielę i to całą rodziną.

6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa w moim życiu i rodzinie? Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00.

7. Dnia 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

8. W piątek na godz. 17.30 zapraszam na miesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

9. Z racji przypadającej 18 września uroczystości św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszam w sobotę na godz. 10.00 przedszkolaków, dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież, byśmy u początku nowego roku szkolnego modlili się przez Waszego patrona.

10. Natomiast młodzież klas VIII i szkół ponadpodstawowych zachęcam do wzięcia udział w pielgrzymce do Rostkowa miejsca narodzin św. Stanisława Kostki, w sobotę 18 września, od godz. 15.30 do 20.30. Chętnych proszę o zgłaszanie się do mnie lub p. katechetki Edyty.

11. Do końca września w kancelarii trwają zapisy dzieci z klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

12. Również do końca września proszę o zgłaszanie się młodzieży szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami pragnących podjąć przygotowanie do Sakramentu bierzmowania.

13. Anonimowym darczyńcom dziękuję za przekazane kwiaty do dekoracji kościoła.

14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów sierpniowej wywózki nieczystości z cmentarza.

15. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2022 r. w cenie 28 zł.

· Nasi Błogosławieni – pasterz w czasach ciemności i opiekunka niewidzących – w którą stronę kierują nasz wzrok?

· Piękna i dramatyczna historia Róży Kozakowskiej – złotej medalistki na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio.

· 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

· 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

· 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.