W niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 modliliśmy się w intencji ks. Kan. Tadeusza Buławskiego z okazji jego imienin, które przypadały następnego dnia (28 października – wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza).

Mszę św. w intencji Czcigodnego Solenizanta odprawił ks. Proboszcz, który na zakończenie liturgii złożył ks. Tadeuszowi życzenia, by jak najdłużej pozostał młodym w zewnętrznym wyrazie, ale przede wszystkim młody duchem przytaczając słowa Phila Bosmansa:

Spróbuj pozostać młodym i zarazić innych
Swą radością i optymizmem.
Wtedy także stary zardzewiały świat wokół ciebie
Znów będzie młody i pełen zapału.

Ks. Janusz podziękował też za wszelką pomoc jaką Ks. Kanonik świadczy na rzecz wspólnoty parafialnej.

Następnie życzenia złożyli przedstawiciele parafii: Rady Parafialnej, poszczególnych Kół Żywego Różańca, grupy Lektorów oraz Delegacja Zespołu Szkół w Nacpolsku. Wszyscy obecni wyrazili życzenia śpiewem: Życzymy, życzymy…

Na zakończenie Ks. Kan. Tadeusz podziękował za złożone życzenia podkreślając, iż ową młodość, odziedziczył w dużym stopniu po swojej mamie. Podziękował też parafianom za modlitwę w jego intencji, zwłaszcza o zdrowie, której siłę odczuwa w codziennym życiu.