Trwamy w klimacie parafialnych Misji Świętych

Wczoraj - niedzielną liturgią rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje święte, które treściwie i dynamicznie prowadzi ks. Henryk Bonkowski SDB z Czerwińska. Czas Misji jest okazją do  głębszego odkrycia Bożej obecności w życiu każdego z nas i naszych rodzin.

Niedzielna Eucharystia rozpoczęła się od intronizacji Pisma Świętego. Ilekroć bierzemy do ręki Księgę Pisma Świętego i z uwagą zgłębiamy jej treść, wtedy odczytujemy skierowane do nas objawienie Boże i przesłanie wyrażone szczególnie w przykazaniach Dekalogu. Od tych „dziesięciu prostych słowach”, jak mówił św. Jan Paweł II „zależy przyszłość człowieka i społeczeństw; przyszłość narodu, państwa, Europy, i świata”.

W drugim dniu trwających Misji Świętych, Kościół stawia nam za wzór św. Stanisława Kostkę, młodego zakonnika, patrona naszej diecezji i Polski. Zarazem patrona dzieci i młodzieży.

Przesłaniem jego młodzieńczego życia były słowa: Do wyższych rzeczy jestem stworzony. One doprowadziły go na wyżyny świętości.

My również od chwili chrztu świętego jesteśmy wezwani, by podążać drogą, którą jest dla nas Chrystus. On jako Światłość Świata oświetla i rozjaśnia drogi naszego życia. Dlatego dzisiaj wpatrzeni w światło chrzcielnej świecy odnowiliśmy przyrzeczenia chrztu świętego, by jak Św. Stanisław Kostka z żywą i radosną wiarą w sercu kroczyć ku chwale nieba.

Każdego dnia o godziny 15 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, po której rozpoczyna się prywatna adoracja trwająca do wieczornego nabożeństwa.

Wieczorem o 20.30 a nawet kilka chwil wcześniej gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim. Ks. Henryk wraz ze swoją gitarą, tworzy rozśpiewany i radosny klimat tego spotkania. Później wprowadza zebranych w klimat modlitwy i zwierzenia się Matce Bożej.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych dniach naszych Misji Świętych, zgodnie z podanym programem, a zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie skorzystali z tego czasu łaski.

Przyjdź! Zobacz! Posłuchaj!

Galeria

wstecz