Parafialna Koronka na ulicach miast świata

W sobotę 28 września 2019 r. w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach już po raz dwunasty zgromadziliśmy się, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata.

Do tej modlitwy - jak podkreślają organizatorzy -  która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.
Tak równiez było i w naszej parafii. Kolejny raz, dość licznie, zgromadziliśmy się przy figurce w Nacpolsku oraz przy figurce w Słominie, by upraszać daru miłosierdzia dla siebie, najbliższych, Kościoła i świata.
Dobrze wiemy, że dzisiejszy świat, jak wołał sw. Jan paweł II, potrzebuje Bożego miłosierdzia! Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, które koi ludzkie umysły i serca, i rodzi pokój. Gdzie brak szacunku dla życia i godności człowieka, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy.
My dzisiaj jesteśmy szczególnie jak mówił Ojcieć Święty jesteśmy zaproszeni, by tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę odmawiając Koronkę w naszych wspólnotach i tym wszystkim, którzy łączyli się z nami duchowo!