Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Tradycją tego dnia jest poświęcenie pokarmów wielkanocnych: chleba - na pamiątkę tego, którym Jezus nakarmił tłumy na pustyni; mięsa - na pamiątkę baranka paschalnego, którego spożywał Jezus podczas uczty paschalnej z uczniami w Wieczerniku oraz jajek, które symbolizują nowe życie.
Również w naszej parafii od rana trwała adoracja Pana Jezusa złożonego do grobu. Wartę pełnili druhowie strażacy z poszczególnych jednostek OSP parafii oraz druhny z OSP w Sosenkowie. Wierni poszczególnych miejscowości adorowali grób Pański. Co dwie godziny odbywało się poświęcenie pokarmów, który to zwyczaj licznie gromadził parafian, a zwłaszcza dzieci przychodzące ze święconką.
W godzinach wieczornych mimo niesprzyjającej pogody rozpoczęła się Wigilia Paschalna. W skupieniu zasłuchani w komentarze przeżywaliśmy poszczególne części tej bogatej w treść liturgii. Rano zaś odbyła się procesja rezurekcyjna z udziałem druhów strażaków, asysty procesyjnej i wiernych.
Wystrój grobu Pańskiego nawiązywał w swej scenografii do objawień Matki Bożej w Fatimie, których stulecie będziemy niedługo przeżywali. Mottem były słowa wypowiedziane przez Maryję: Łaska Boża będzie waszą siłą!

Chciałbym, by te słowa przemówiły do nas. Byśmy potrafili otworzyć swoje serca na tę łaskę, która szerokim strumieniem płynie od Jezusa Zmartwychwstałego. Otrzymujemy ją za darmo. Jedynie co powinniśmy zrobić, to jej zapragnąć i otworzyć swoje serce.

Tego z serca Wszystkim Gościom i Parafianom życzę!

ks. Janusz