Wdzięcznośc dla KŻR i asysty procesyjnej

Przypadające 7 października liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej było okazją do niedzielnego spotkania wszystkich KŻR naszej parafii. Zarazem była to pierwsza niedziela miesiąca (adoracyjna) połączona z ostatnią procesją z udziałem naszej asysty procesyjnej.

Przed sumą odbyło się nabożenstwo różańcowe, któremu tym razem przewodniczyło KŻR ze Słomina. Modlitwa ta gromadzi wielu wiernych, którzy będąc w "szkole Maryi" stale uczą się poznawać i zgłębiać tajemnice życia Chrystusa. Wzywając nas do różańca Maryja zaprasza nas do swego życia i do życia Jej Syna, do życia, które jest Zbawieniem.
Sprawowana Eucharystia również była wyrazem wdzięczności Bodu za istniejące KŻR naszej prafii oraz zachętą do włączania się w te modlitewne wspólnoty. Modlitwą ogranialiśmy również te członkinie, które ostatnio odeszły do wieczności.

Na zakończenie Mszy św. odbyło się nabożeństwo adoracyjne, podczas którego przez wstawiennictwo Królowej Różańca Świętego zawierzaliśmy swoje osobiste intencje, parafialne, studentów, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki oraz naszą Ojczyznę.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzą Koła Żywego Różańca w naszej parafii i codziennie są wierni tej modlitwie. Innych zachęcam, by włączali się do tych wspólnot i odkrywali piękno i bogactwo modlitwy różańcowej, którą ks. kard. Hlond nazywał:„ratunkiem dla spoganiałego świata”, „zbroją duchową dawnych i nowych czasów”, „drogą do zbawienia”, „wsparciem w trudach codziennego życia”, „pokojem Chrystusowym, jakiego świat dać nie może”, „wielką pokutą”, „maryjnym płaszczem przed Bożą karą”, „ucieczką w dobrą przyszłość”.
Wyrazy wdzięczności kieruję również do uczestników naszej asysty parafilnej, którzy ochotnym sercem przyczyniają się do uświetnienia naszych liturgii w formi procesji. Dziękuję druchom strażakom z jednostek OSP parafii, którzy również kilkakrotnie uczestniczą w procesjach.