I Komunia w niedzielę Dobrego Pasterza

Dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas III z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

Dzisiaj w Ewangelii Jezus mówił: Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Wypowiadając te słowa wskazał jednoznacznie, że to On jest Pasterzem. Słuchający zaś tworzą owczarnię czyli Kościół i otwierają na głoszoną w nim naukę. Głos i nauka przekazywana przez Chrystusa kształtuje nasze życie i czyni je szczęśliwym. Głosu Jezusa nie usłyszymy w hałasie, roztargnieniu i zamęcie serca. Potrzeba spokoju, chociaż krótkiej chwili na zatrzymanie i wyciszenie siebie. Niedzielnej Eucharystii, codziennej modlitwy… W czasie tej Eucharystii modliliśmy się o otwartość naszych serc na Boże Słowo, byśmy w codziennym życiu, wśród rozlicznych zajęć i prac potrafili wsłuchiwać się w głos Dobrego Pasterza i zawsze kroczyć za Nim.

Dzieci zaangażowane były w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego, modlitwy wiernych, przyniesienia darów i komentarzy. Na zakończenie uroczystości wyraziły podziękowanie wszystkim bliskim im osobom. Po zakończeniu Mszy św. dzieci otrzymały pamiątki komunijne i zrobiona została wspólna fotografia.
Od niedzieli do piątku dzieci uczestniczą w tzw. "Białym tygodniu", radując się spotkaniem z Panem Jezusem.
Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu całej uroczystości "komunijnej" oraz obecność i wspólną modlitwę z dziećmi w tych dniach.